انسان ها چگونه در آینده در سیاره مریخ زندگی خواهند کرد

به گزارش وبلاگ ویونا، پس از تهیه زیرساخت های لازم برای زندگی انسان ها در سیاره مریخ، عده زیادی از ماجراجویان به آنجا سفر خواهند کرد.

انسان ها چگونه در آینده در سیاره مریخ زندگی خواهند کرد

به گزارش خبرنگار یکی از بزرگ ترین هدف های امروزی انسان سفر به سیاره مریخ و مسکونی کردن آن است. کارشناسان اعتقاد دارند در سال های نه چندان دور انسان ها پایان به سیاره مریخ می روند و در آنجا به زندگی می پردازند.

امروزه موسسه های دولتی و خصوصی فراوانی در جهان به رقابت با یکدیگر برای ارسال اولین گروه از انسان ها به سیاره مریخ پرداخته اند که از آن جمله می توان اسپیس ایکس، بلواوریجین، ناسا و بوئینگ را نام برد.

ناسا میخواهد در دهه 2030 در یک ماموریت سرنشین دار به سوی سیاره مریخ آغاز کند. فضانوردان پس از استقرار در مریخ باید بتوانند دریک زیستگاه مناسب برای انسان ها زندگی نمایند، به همین دلیل تیم های معماری فراوانی از کشور های مختلف جهان طرح هایی برای ساخت پایگاه های مخصوص زندگی انسان ها طراحی نموده اند.

به تازگی نمایشگاهی از فضای داخلی خانه های پیشنهادی در مریخ برای علاقه مندان در شهر لندن کشور انگلستان برگزار شده است. در این نمایشگاه افزون بر امکانات کنونی انسان برای سفربه مریخ، طرح هایی خلاقانه و تخیلی از امکانات زندگی انسان ها درسیاره مریخ هم وجود دارد.

افزون بر زیستگاه برای زندگی انسان ها، ماجراجویان سیاره مریخ به انواع وسایل زندگی، انواع تن پوش، امکانات تفریحی و درمانی، خوراک و مواد آشامیدنی ، سیستم دفع فاضلاب و مواردی از این دست احتیاج دارند.

یکی از شرکت های فعال در صنعت پوشاک، در نمایشگاه زندگی آینده در مریخ، از نوعی لباس منحصربه فرد رونمایی نموده است که فضانوردان در زمان زندگی در زیستگاه مریخی می توانند از آن استفاده نمایند.

به گفته کارشناسان حمل و نقل انواع محصولات از جمله پوشاک و مواردی از این دست به سیاره مریخ هزینه فراوان دارد، به همین دلیل استفاده از مواد قابل بازیافت برای تهیه انواع محصولات از جمله البسه می تواند به فضانوردان در آینده یاری فراوان کند.

کارشناسان در نظر دارند با استفاده از چترهای نجاتی که فضانوردان برای فرود سفینه ها از آنها استفاده می نمایند نسل آینده لباس های مورد احتیاج برای انسان های ساکن سیاره مریخ را تهیه نمایند.

زیستگاه مورد احتیاج زندگی فضانوردان با استفاده از چاپگر های سه بعدی فراوری می گردد. یکی از طرح های مورد پذیرش ناسا که در رقابت با دیگر طراحان جایزه 3 میلیون دلاری را به دست آورد نوعی ماژول از بخش های مختلف است که فضانوردان مانند یک خانه می توانند درون آن به استراحت بپردازند. این ماژول در هر بخش خود دارای یک پنجره است که به فضانوردان اجازه می دهد فضای سطح سیاره مریخ را مشاهده نمایند.

سوتی ترامپ در تبادل نظر با فضانوردان زن

خارج از ماژول به دلیل دارا نبودن هوای قابل تنفس درسیاره مریخ، احتیاج است تا فضانوردان از لباس های فضانوردی کاملاً پوشیده و دارای سیستم های پشتیبان زندگی استفاده نمایند.

کارشناسان ناسا در کوشش هستند تا نسل جدیدی از لباس های فضانوردی برای فضانوردان راهی سیاره مریخ و کره ماه فراوری نمایند که در عین محافظت بالا از آنها دارای قابلیت انعطاف پذیری مناسبی باشد تا فضانوردان بتوانند به انجام کارهای مختلف بپردازند.

این لباس ها باید بسیار مقاوم باشند زیرا فضانوردان برای سال ها و نه تنها یک ماموریت چند روزه یا چندماهه از آنها استفاده خواهند کرد.

در سیاره مریخ، رشد میوه، گیاهان و سبزیجات مورد احتیاج برای خوراک انسان ها از طریق مزرعه های سرپوشیده زیر تابش نورمصنوعی انجام خواهد شد. اعضای خانواده و فضانوردان می توانند درماژول خود وارد بخش رشد گیاهان شده و میوه یا سبزی مورد احتیاج خود را برداشت و با آن خوراک تازه تهیه نمایند.

منبع:Cnn

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "انسان ها چگونه در آینده در سیاره مریخ زندگی خواهند کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انسان ها چگونه در آینده در سیاره مریخ زندگی خواهند کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید