سئول: به دنبال بازگرداندن کیم به مذاکراه با ترامپ هستیم

وزارت وحدت کره جنوبی خاطرنشان کرد این کشور به دنبال مذاکره و گفت و گو با کره شمالی از جمله برگزاری یک نشست سران، با هدف تحکیم روابط و بازگرداندن پیونگ یانگ به میز مذاکره با آمریکا است.

سئول: به دنبال بازگرداندن کیم به مذاکراه با ترامپ هستیم

به گزارش ایرنا از یونهاپ، وزارت وحدت کره جنوبی روز سه شنبه در گزارش خط مشی سال 2019 خود آورده است: در همکاری نزدیک با آمریکا، در حال پیشبرد مذاکرات میان کره ای به منظور برگزاری نشست میان آمریکا و کره شمالی با هدف رسیدن به یک توافق خوب هستیم.

این گزارش می افزاید: این وزارتخانه همچنین به دنبال تحکیم روابط سران دو کره با هدف تحقق صلح و ثبات در شبه جزیره کره است.

از زمان شکست مذاکرات سران میان کیم و ترامپ در هانوی، سئول نقش واسطه ای را برگزار نموده و به دنبال بازگرداندن طرفین به میز مذاکرات است.

دومین نشست سران میان کیم جونگ اون و دونالد ترامپ، رهبران کره شمالی و آمریکا روزهای 8 و 9 اسفند 97 در هانوی پایتخت ویتنام برگزار گردید، اما این نشست به دلیل زیاده خواهی های دونالد ترامپ در برابر درخواست های منطقی کیم، مغلوب شد و ترامپ نشست را نیمه کاره رها کرد.

رهبران دو کشور پیش از این در خرداد 97 در سنگاپور با یکدیگر دیدار نموده بودند نتیجه این نشست، توافقی مبهم در زمینه عاری سازی هسته ای شبه جزیره کره بود.

مون جائه این رییس جمهوری کره جنوبی و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی سه بار در ماه های آوریل، می و سپتامبر سال گذشته با یکدیگر دیدار و دیدار نموده اند، سران دو کشور در دیدارهای خود موافقت کردند که تنش ها را کاهش و همکاری های عمیق را در زمینه های مختلف ادامه دهند.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی نیز قرار است در امسال و در پاسخ به دعوت مون جائه این رییس جمهوری کره جنوبی به سئول سفر کند.

در تحولی دیگر در مساله هسته ای شبه جزیره کره، استفان بیگن نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی روز گذشته تاکید نمود پیونگ یانگ باید نشان دهد همچنان متعهد به از بین بردن سلاح های هسته ای خود است.

او گفته است علیرغم شکست نشست سران در هانوی، انتظار داریم که تعاملاتمان با کره شمالی همچنان ادامه پیدا کند.

منبع: انتخاب

به "سئول: به دنبال بازگرداندن کیم به مذاکراه با ترامپ هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سئول: به دنبال بازگرداندن کیم به مذاکراه با ترامپ هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید