فساد بعضی از مراجع دولتی باعث تعطیلی واحد های تولیدی می گردد

به گزارش وبلاگ ویونا، دبیر کارگروه تسهیل و برطرف موانع فراوری گفت: برای حفظ فراوری، احتیاج جدی به استفاده از ظرفیت های قوه قضائیه داریم، زیرا صرفاً فساد درون بعضی مراجع دولتی باعث تعطیلی واحد های فراوریی و صنعتی می گردد.

فساد بعضی از مراجع دولتی باعث تعطیلی واحد های تولیدی می گردد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ویونا، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان تهران، میثم زالی در نشست کمیته حمایت و برطرف موانع فراوری دادگستری استان تهران اظهار کرد: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب امروز فراورینمایندگان فرماندهان جنگ مالی هستند.

وی اضافه کرد: امروز احتیاج جدی است از ظرفیت های قانونی توسط قوه قضائیه و به ویژه دادگستری استان تهران برای حفظ فراوری استفاده کنیم، زیرا صرفاً فساد درون بعضی از مراجع دولتی باعث تعطیلی واحد های فراوریی و صنعتی می گردد.

دبیر کار گروه تسهیل و برطرف موانع فراوری تأکید کرد: اگر قوه قضائیه در مسئله فراوری ورود کند به طور قطع در آخر امسال جهش فراوری در کشور محقق خواهد شد. ما از همکاری ها و مساعدت های قانونی دادگستری کل استان تهران برای حمایت از فراوری در کل کشور کمک می طلبیم.

محمدجواد حشمتی مهذب رئیس کل دادگستری استان تهران نیز در این نشست اظهار کرد: در شرایط حساس کنونی توقف فعالیت واحد های فراوریی و صنعتی، ضرر و زیان حتمی به اقتصاد کشور محسوب و مطابق تکالیف صریح قانونی باید از تعطیلی واحد های فراوریی جلوگیری به عمل آید.

وی اضافه کرد: قطعاً در یک جنگ تمام عیار مالی قرار داریم و به رغم بحران ناشی از انتشار ویروس کرونا، تلفات و لطمه های جبران ناپذیری که بر مردم عزیز کشورمان و بدنه اقتصاد وارد می گردد، متأسفانه همچنان تحت شدیدترین تحریم ها قرار داریم که با هیچیک از موازین و مقررات بین المللی، انسانی و اخلاقی مطابقت ندارد.

رئیس کل دادگستری استان تهران اضافه کرد: دستگاه ها و نهاد های دولتی باید با ساز و کار هایی که در اختیار دارند، حمایت جدی از فراوری و تسهیل فرایند امور را برای فراورینمایندگان، صنعتگران و همچنین بخش اقتصاد فراهم نمایند تا دوران بحران و جنگ مالی را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

حشمتی مهذب تاکید نمود: هدف ما در سال جهش فراوری این است که در بخش حمایت و برطرف موانع فراوری پیگیری های جدی و اقدامات مؤثری انجام داده تا بتوانیم شعار محوری (جهش فراوری) را به طور کامل محقق کنیم.

این مقام قضائی خاطر نشان کرد: دستگاه قضائی و دادگستری استان تهران از ظرفیت و اختیارات قانونی خود برای برطرف مسائل واحد های فراوریی حداکثر استفاده را خواهد نمود تا نگذارد هیچ واحد فراوریی و صنعتی تعطیل گردد و آن هایی را که در شرایط سخت فعلی متوقف شده اند نیز پیگیری می کنیم تا به چرخه فراوری بازگردند.

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: با برخورداری از ظرفیت های قانونی و اجرای آن و همچنین ورود قوه قضائیه به مسئله برطرف موانع واحد های فراوریی تا سرانجام سال و با استمرار فعالیت های مالی امیدواریم شاهد شکوفایی و انقلاب فراوریی در کشور باشیم.

حشمتی مهذب در سرانجام اضافه کرد: متأسفانه در حال حاضر به دلیل سو مدیریت و عدم حمایت قاطعانه توسط مسئولین تعداد زیادی از واحد های فراوریی تعطیل شده اند و بنابراین واحد های قضائی و به ویژه دادستان ها در این زمینه نباید اجازه بدهند تا هیچ واحد فعال فراوریی تعطیل گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فساد بعضی از مراجع دولتی باعث تعطیلی واحد های تولیدی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فساد بعضی از مراجع دولتی باعث تعطیلی واحد های تولیدی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید