هشدار شهرداری به تاکسی های اینترنتی درباره افزایش کرایه

به گزارش وبلاگ ویونا، مشاور معاون شهردار تهران تأکید کرد: شهرداری با شرکت های تاکسی اینترنتی که کرایه خود را به بهانه ابلاغ شیوه نامه جدید افزایش دهند، برخورد می نماید.

هشدار شهرداری به تاکسی های اینترنتی درباره افزایش کرایه

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ویونا علی پیرحسین لو مشاور معاون شهردار تهران درباره تاکسی های اینترنتی و اینکه بر اساس ابلاغ وزارت کشور قرار است دو درصد از مبلغ تاکسی های اینترنتی به زیرساخت های شهری و توسعه آن اختصاص یابد، گفت: تاکسی های اینترنتی تا قبل از ابلاغ شیوه نامه جدید مجبور به پرداخت مالیات بر ارزش اضافه نموده بودند و بر همین اساس 1.35 درصد مبالغ کرایه را تحت عنوان مالیات می پرداختند که اکنون از پرداخت این مالیات معاف شده اند.

وی اضافه نمود: بنابر این اگر 1.35 درصد از معافیت مالیاتی تاکسی های اینترنتی را از دو درصد مبلغ اختصاص یافته به شهرداری کسر کنیم، 65 صدم درصد می گردد که رقم ناچیزی بوده و نباید به بهانه ابلاغ شیوه نامه جدید قیمت تاکسی های اینترنتی افزایش یابد. همچنین علاوه بر معاف شدن تاکسی های اینترنتی از پرداخت مالیات بر ارزش اضافه نموده، تخفیف طرح ترافیک نیز به آن ها اختصاص داده شده است.

پیرحسین لو ادامه داد: در سال جدید شرکت تاکسی های اینترنتی کمیسیون 13 درصدی خود را به 15 درصد افزایش دادند و هیچ نظارتی بر روی این مسأله نبود و نرخ کرایه بعضی از این تاکسی ها بر همین اساس 30 تا 40 درصد گران شد. این در حالی بود که نرخ تاکسی های رسمی و وسایل حمل و نقل عمومی دیگر مانند اتوبوس ها تنها 20 درصد به نرخ کرایه آن ها اضافه نموده شد.

مشاور معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر نگران سوء استفاده از موقعیت جدید به دلیل ابلاغ شیوه نامه نظارت بر تاکسی های اینترنتی و افزایش نرخ کرایه آن ها هستیم، گفت: تاکسی های اینترنتی اگر بخواهند به بهانه قانون جدید قیمت ها را افزایش دهند با آن ها برخورد می کنیم.

وی توضیح داد: همچنین اگر نرخ کرایه مسیری از نرخ مصوب اتحادیه آژانس ها بیشتر باشد باید حتما به مسافر قبل از سفر اعلام گردد و این از الزامات قطعی در شیوه نامه جدید است.

پیرحسین لو اعلام نمود: همچنین پیش از این بعضی از شرکت های تاکسی اینترنتی با دسترسی به صفحه موبایل رانندگان مانع از استفاده از اپلیکیشن های دیگر می شدند و در صورت روبرو با این مسأله دسترسی آن ها را از شرکت خودشان قطع می کردند و این زیر پا گذاشتن قواعد رقابتی بود که با شیوه نامه جدید این مسئله ممنوع و از این پس برنامه ها برای تاکسی های اینترنتی عادلانه پیش می رود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هشدار شهرداری به تاکسی های اینترنتی درباره افزایش کرایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار شهرداری به تاکسی های اینترنتی درباره افزایش کرایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید