پاسخ هاشمی به اظهارات قالیباف در خصوص ریاست 20 ساله خاندان هاشمی بر مترو

هاشمی رفسنجانی به اظهارات روز گذشته قالیباف درخصوص ریاست خاندان هاشمی بر مترو تهران واکنش نشان داد.

پاسخ هاشمی به اظهارات قالیباف در خصوص ریاست 20 ساله خاندان هاشمی بر مترو

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه یکصد و هشتاد و یکمین جلسه علنی این شورا در تشریح مصوبات امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران گفت: زمان جلسه امروز شورا همانند جلسه هفته گذشته به آنالیز الزام بودجه سال 99 شهرداری تهران گذشت، زیرا برای اعضا آنالیز بند به بند الزام بودجه مهم است.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در سال گذشته اعضای شورا این میزان حساسیت را در آنالیز بودجه نداشتند، گفت: به دلیل حساسیت بودجه لایحه الزام بودجه بند به بند در کمیسیون های تخصصی آنالیز و به اعضا پیشنهاد های خود را در این باب مطرح می نماید.

هاشمی رفسنجانی در تشریح جلسه هم اندیشی صبح امروز خود، با شهرداری تهران با موضوع انتصابات در سازمان های حمل ونقل عمومی، گفت: بعضی مسائل در حوزه انتصابات در سه بخش مترو، اتوبوس و تاکسیرانی مطرح شد که اگر بخواهید از من درباره برکناری آقای سنندجی از سمت اتوبوسرانی بپرسید باید بگویم که تصمیمی در این باب در جلسه هم اندیشی گرفته نشد.

او ادامه داد: در بخش دیگری از جلسه هم اندیشی شهردار تهران موضوع احداث تراموا را در شهر تهران عنوان نمود که اعضای شورا بر این موضوع اعتقاد داشتند که در کنار احداث تراموا به دلیل هزینه بر بودن می توان اتوبوس های برقی را وارد خطوط حمل و نقل عمومی کرد.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که شهردار تهران برای چه خطوطی قصد احداث تراموا را دارد، گفت: در جهت خیابان ولیعصر، تجریش، راه آهن و محدوده میدان امام خمینی (ره) و بازار تهران از جمله معابری بود که شهردار تهران پیشنهاد احداث تراموا را در آن نقاط عنوان نمود.

هاشمی رفسنجانی در واکنش به اظهار نظر روز گذشته محمد باقر قالیباف شهردار سابق تهران مبنی بر اینکه 20 سال است مترو در اختیار خاندان هاشمی است و در این مدت نتوانستند 20 کیلومتر خط مترو را گسترش دهند، گفت: من در زمان پیشتر به این سوال پاسخ دادم و صحبت آقای قالیباف بدین معنی است که می خواهد بگوید مترو را من ساختم (با خنده).

او ادامه داد: عمر مترو از پیش از انقلاب استارت خورد و تا امروز ادامه داشته است، من تنها در دو سال در مترو فعالیت نداشتم و امروز اگر خطوط مترو وجود دارد و ایستگاه های خطوط 6 و 7 در حال احداث هستند، از جمله اقداماتی است که در زمان مدیریت من در مترو دستگاه های TBM آن وارد شد.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که ایستگاه مترو میرداماد به چه دلیل از صبح مسافرگیری نداشته است؟، گفت: من از موضوع تعطیلی ایستگاه مترو اطلاعی ندارم و باید اجازه دهید گزارش آن را بگیرم.

هاشمی رفسنجانی در پاسخ به این سوال که چرا هنوز مدیریت شهری پس از دو سال در حال انتصاب افراد در شهرداری تهران است، گفت: شهرداری تهران نزدیک به 800 پست مدیریتی دارد که در هر بازه از زمان می توان تغییراتی در آن ایجاد کرد و باید بگویم همیشه انتصابات را در مدیریت شهری خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پاسخ هاشمی به اظهارات قالیباف در خصوص ریاست 20 ساله خاندان هاشمی بر مترو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ هاشمی به اظهارات قالیباف در خصوص ریاست 20 ساله خاندان هاشمی بر مترو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید