ساخت اولین جت اسکی برقی جهان که روی آب پرواز می نماید

شرکتی به نام الکتروناتیک در حال توسعه یک جت اسکی برقی موسوم به ویو فلایر است که می تواند بالاتر از سطح آب حرکت کند.

ساخت اولین جت اسکی برقی جهان که روی آب پرواز می نماید

به گزارش خبرنگاران و به نقل از گیزمگ، جت اسکی ها کمی شبیه به موتورسیکلت ها هستند، با این تفاوت که روی آب حرکت می نمایند.

این نوع وسایل نقلیه آبی معمولا دارای باله هایی در زیر خود هستند که به آنها باله دار یا هیدروفولیک گفته می گردد و به کاربران این امکان را می دهد که امواج را شکسته و بر روی آنها سوار شوند.

قایق باله دار نوعی قایق است که در دو پهلویِ آن باله هایی نصب شده است. هنگامی که این قایق به سرعتِ لازم برسد و نیروی برآ در آن کافی باشد، قایق به حالت باله ران(foilborne) درمی آید، یعنی بدنه قایق از آب جدا می گردد و قایق بر روی باله هایش حرکت می نماید.

اکنون ویو فلایر(WaveFlyer) دو فناوری ساخت جت اسکی و باله را با هم ادغام نموده است و با بهره جویی از یک پیشرانه الکتریکی، سواری را برای کاربر بهتر و و بی سر و صدا می نماید.

البته ویژگی شاخص این جت اسکی قابلیت پرواز بر فراز آب است.

ویو فلایر به عنوان نخستین جت اسکی برقی جهان، نتیجه همکاری بین دانشگاه وسترن استرالیا و پروژه توسعه وسایل نقلیه انرژی تجدیدپذیر پرث(Perth) است.

کار بر روی اولین جت اسکی برقی جهان از سال 2015 در استرالیا شروع شده است.

این جت اسکی هنگام استراحت ظاهری شبیه به جت اسکی های سنتی دارد، اما به هنگام حرکت، روی دو باله خود قرار می گیرد که باعث می گردد بالاتر از سطح آب قرار گیرد.

این جت اسکی با باتری 2 کیلووات ساعتی خود می تواند در هر سفر به مدت بیش از 30 دقیقه روی آب حرکت و پرواز کند و همچنین می تواند دو نفر را با خود حمل کند.

از آنجایی که این جت اسکی هنوز در مرحله توسعه و ساخت قرار گرفته است، جزئیات کمی درباره آن منتشر شده است. ویو فلایر هم اکنون در مرحله توسعه نمونه اولیه است، اما پروفسور توماس براونی سرپرست این پروژه می گوید: این محصول به دلیل برقی بودن و سازگاری با محیط زیست، پتانسیل تجاری فوق العاده ای دارد.

در حالی که ما منتظر انتشار جزئیات بیشتر می مانیم، شما می توانید این جت اسکی را در عمل در ویدئوی زیر مشاهده کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ساخت اولین جت اسکی برقی جهان که روی آب پرواز می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت اولین جت اسکی برقی جهان که روی آب پرواز می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید